13.06.2024

2024-жылдын 12-июнунда Адам университетинин кызматкерлеринин атынан  Өнүгүү жана инновациялар боюнча проректору Н.Т. Сүйөркулова, тышкы байланыштар бөлүмүнүн А.Ч. Чоюбекова жана «Экономика»  программасынын доцентинин милдетин аткаруучу А.Н. Шаршеева семинарга катышат
2024-жылдын 12-июнунда Адам университетинин кызматкерлери, Өнүгүү жана
инновациялар боюнча проректору Н.Т. Суеркулова, тышкы байланыштар бөлүмүнүн
башчысы А.Ч. Чоюбекова жана«Экономика» программасынын доцентинин милдетин аткаруучу А.Н. Шаршеева DEFAнын«Кыргыз Республикасындагы ЖОЖдордун финансылык автономиясын өнүктүрүү» долбоору ( воркшоп) боюнча семинарга катышат.
    Семинар (воркшоп) 12-июндан 14-июнга чейин Каракол шаарындагы К.Тыныстанов атындагы ЫМУда уланат.
  Күн тартибине долбоордун бардык катышуучуларынын жолугушуусу, презентация жана долбоордун пакеттери боюнча координаторлордун отчеттору кирет. Маанилүү докладдардын бири Н.Т. Суеркулованын  Адам университети жооптуу болгон долбоордун туруктуулугу тууралуу отчету болду.
      Семинарга европалык өнөктөштөр,атап айтканда Отто фон Герике университетинен
(Германия), Флоренция университетинен (Италия) жана Европа  Изилдөөлөр жана Демилгелер борборунан да катышат.
   Бул иш-чара долбоордун натыйжалуу иштешине, күч-аракеттерди жалпы бириктирүүгө
жана аралык натыйжаларды андан ары талкуулоого өбөлгө түзөт.