24.05.2024

22-майда “Маалыматтык системалар жана технологиялар” адистигинин студенттери III Эл аралык “Санариптик технологиялар жана бизнес процесстеринин маалыматтык коопсуздугу” илимий-практикалык конференцияда баяндама жасашты.
22-майда “Маалыматтык системалар жана технологиялар” адистигинин студенттери  Н.И. Лобачевский атындагы Нижегород  мамлекеттик университетинин  экономика институту тарабынан уюштурулган III Эл аралык “Санариптик технологиялар жана бизнес процесстеринин маалыматтык коопсуздугу” илимий-практикалык конференцияда баяндама жасашты.
Баяндамалар  Швейцария Өкмөтү тарабынан каржыланган студенттер  арасында жугуштуу эмес оорулардын алдын алуу жана сергек жашоо образы боюнча чакан гранттар  программасынын алкагында Адам университетинин Жогорку медициналык мектебинин буйругунун натыйжасы болду.
Накеева Бумариам уйкунун сапатын көзөмөлдөө жана организмдеги сууну көзөмөлдөө үчүн мобилдик тиркеменин иши жөнүндө айтып берди.
Нурланбекова Анзира тамактанууну көзөмөлдөө жана дары-дармекти колдонууну көзөмөлдөө системасынын мобилдик версиясын көрсөттү.