25.05.2024

М.Рыскулбеков атындагы КЭУ тарабынан уюштурулган  ЖОЖдор ортосунда өткөрүлгөн Эл аралык  олимпиадага “Экономика, менеджмент жана туризм” программасынын 1-курсунун студенттери катышты.
Олимпиаданын жүрүшүндө  биздин студенттер  жалпы маданий жана кесиптик компетенцияларын бекемдеп,өздөрүнун билимдерин, жөндөмдөрүн жана жеке сапаттарын корсөтө алышты.
Олимпиада үч этапта өткөрүлдү:
• Онлайн тестирлөө
• Практикалык маселелерди чечүү
• Катышуучулар түз эфирде өз өнөрлөрүн көрсөтүшкөн акыркы оффлайн баскычы
Олимпиаданын жыйынтыгы бизди өз натыйжалары менен кубандырды.
1. Таджибаева Азиза – “Экономикалык теория” дисциплинасы боюнча 1-орун
2. Болотбекова Альбина – “Экономикалык теория” сабагы боюнча 2-орун
Жалилов Эрмек – “Стратегиялык менеджмент” дисциплинасы боюнча 2-орун,
Дыйканбаев Актан – “Менеджмент” дисциплинасы боюнча 2-орун.
3. Жалилов Эрмек – “Кыргызстан географиясы” дисциплинасы боюнча 3-орун.
Студенттерибизди татыктуу сыйлыктары менен куттуктайбыз жана мындан аркы ийгиликтерди каалайбыз!