04.12.2023

Адам университетинин ректору жана Кыргызстандагы жогорку билим берүүнү рефомалоо боюнча эксперт, доцент С,Р,Сирмбард Барселона шаарында Эразмус+ программасы тарабынан уюштурулган "Higher Education Policy Reform for Impact" аттуу жылына өтүүчү эл аралык

Адам университетинин ректору жана Кыргызстандагы жогорку билим берүүнү рефомалоо боюнча эксперт, доцент С,Р,Сирмбард Барселона шаарында Эразмус+ программасы тарабынан уюштурулган "Higher Education Policy Reform for Impact" аттуу   жылына өтүүчү эл аралык конференцияга катышат

Бул конференция дүйнөнүн  бардык бурчунан келген жогорку билим берүүнү реформалоо боюнча эксперттерди чогултту, анын ичинде Кыргызстандын өкүлдөрү да бар.

Сирмбард С,Р. Micro-Credentials and Hybrid Learning in Higher Education in Kyrgyzstan” тема боюнча доклад кылды.  Анын жасаган доклады билим берүүнүн актуалдуу маселелерин жана заманбап жогорку билим берүү мейкиндигиндеги  реформаларды талкуулого  маанилүү салым болду. Конференциянын катышуучулары билим берүү тармагындагы заманбап чакырыктарды жана келечекти тереңирээк түшүнүүгө өбөлгө түзгөн баалуу тажрыбалары менен бөлүшүштү.